İkimizin Yerine Hint Dizisi Konusu İle Balika Vadhu Oyuncuları Sample document

Yeni Hint Dizisi İkimizin Yerine Eylül’de Başlıyor!

İKİMİZİN YERİNE HİNT DİZİSİ KONUSU

Yaz mevsiminin sonuna yaklaşırken televizyon kanallarının yeni sezon hazırlıkları da tam gaz devam ediyor. 2018-19 sezonuna birbirinden iddialı Türk dizileri başlamak için gün sayarken aynı heyecan Hint dizilerinde de devam ediyor. Yeni sezonda Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Hint dizilerine bir yenisi daha ekleniyor. Türkçe dublajlı adı İkimizin Yerine olacak olan dizinin Orijinal ismi ise, Balika Vadhu. Kısa bir süre sonra final yapacak olan Kördüğüm dizisinin yerine yayınlanmaya başlayacak olan dizinin orijinal 2 sezon ve toplam 2 bin 245 bölümden oluşuyor. İkimizin Yerine dizisi konusu tıpkı yerine yayınlanacağı Kördüğüm dizisi gibi iki çocuğun hikayesini anlatıyor. Peki, İkimizin Yerine Ne Zaman Başlayacak? İşte İkimizin Yerine Kanal 7 Hint Dizisi – Balika Vadhu oyuncuları ve detaylar…

KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARIN BÜYÜK HİKAYESİ ANLATILIYOR

ikimizin yerine hint dizisi

Kördüğüm dizisinin kısa bir süre final yapmasından sonra Kanal 7 Hint Dizileri arasına yeni bir dizi daha katılacak. Orijinal ismi Balika Vadhu olan dizi Türkçeye çevrilmiş olarak İkimizin Yerine olarak seyirciyle buluşacak. Kördüğüm dizisinde olduğu gibi iki yeni çocuğun büyüme hikayelerinin anlatıldığı dizide, küçük yaşta yeni evlerine ve ailelerine alışmaya çalışan çocukların büyük hikayesi izleyiciyi etkisi altına alacak. Türkiye’de yayınlanan Küçük Gelin dizisinin Balika Vadhu diziden esinlenerek çekildiği iddia ediliyor.

YAKLAŞIK 1 BUÇUK YIL EKRANDA OLACAK

İkimizin yerine tıpkı Sev Yeter, Ah Kalbim ve Kördüğüm adlı Hint dizileri gibi 2 binden fazla bölümden oluşan bir arkası yarın dizisi. Bu nedenle de gösterim süreleri oldukça uzun. Orijinalinde 20 dakikadan oluşan diziler Türkiye’de bir saatlik bir sürede 4 bölüm birleşik olarak gösteriliyor. Bu nedenle diziler Türkiye’de kendi ülkelerine göre daha kısa sürede bitse de yine de uzun bir zamanı kapsıyor.

İkimizin Yerine kaç bölüm? Ne zaman bitecek?

İkimizin Yerine dizisi 8 Sezon ve toplam 2.245 bölümden oluşuyor. Türkiye’de yayınlanacak bölüm 4 bölüm birleşerek 561 bölüm olarak ekranlara gelecek. Bu da dizinin yaklaşık 1 buçuk yıl ekranlarda olacağı anlamına geliyor. 2019 -2020 yeni sezonunda da devam edecek dizi 2020’nin Şubat ayında final yaprak ekranlara veda edecek.

HİNDİSTAN’IN EN ÖNEMLİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

ikimizin yerine ödül

Hindistan’da 21 Temmuz 2008 ile 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında tam 8 yıl yayınlanan Balika Vahdu – İkimizin Yerine dizisi gösterildiği tüm sezonlarda izlenme rekorları kırmıştır. En İyi Yönetmen, En İyi Drama, En İyi Çocuk Sanatçı ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Hindistan’ın en önemli ödüllerini alan dizi toplama 18 ülkede farklı dillerde gösterilmiştir.

İKİMİZİN YERİNE NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Şu sıralar finale doğru hızla yaklaşan ve 7 Eylül akşamı ekranlara veda edecek olan Kördüğüm Hint dizisinin yerine başlayacak olan İkimizin Yerine Hint dizisi 9 Eylül Cumartesi gününden itibaren saat 16.30’da başlayacak.

İKİMİZİN YERİNE GENEL KONUSU

İkimizin Yerine dizi Anandi ve Jagdish isimli iki çocuğun hikayesi ile başlar. Anandi ve Jagdish iki çocuktur ve aileleri tarafından 8 yaşında zorla evlendirilirler. Anandi bu evlilikte başta çok zorlansa da büydükçe kocası Jagdish’e bağlanır ve ona aşık olur. Ancak Anandi’nin bu aşkına kocasından karşılık bulamaz çünkü kocası Gauri isimli bir kıza aşıktır. Jagdish bir süre sonra Anandi’den boşanmak ister. Anandi istemese de kocasından ayrılır ve kocası hemen sevdiği kız Gauri ile evlenir. Jagdish’in ailesi ise Gauri’yi gelinleri olarak kabullenmez çünkü Gauri Jagdish’in ailesinden koparmak için elinden geleni yapar. Gauri’nin çirkin yüzünü gören Jagdish hatasını anlar ve karısı Anandi’ye geri dönmek ister ancak Anandi de Shivraj Shekhar ile evlenmiştir.

UZUN SOLUKLU HİNT DİZİSİ SİZİ YİNE BÜYÜLEYECEK

Hint dizilerinin adresi Kanal 7 yine uzun soluklu bir Hint dizisi ile izleyiciyi büyüleyecek. İkimizin Yerine dizisi ile Kanal 7 ülkemizinde önemli sorunlarından biri olan çocuk gelinler konusu ekrana taşıyacak. Daha önce bir çok dizi ile bu konuya değinen Kanal 7 ilk defa bu kadar etkileyici bir yapım ile önemli bir çaba daha ortaya koyacak. İkimizin Yerine Dizisini izlediğimizde çocuk gelinler sorunun en çok görünen ülkelerden birinin de Hindistan olduğunu göreceğiz. Hindu geleneklerine göre ise çocukların erken evlenmesi bir sorun olarak teşkil etmiyor. Bu nedenle bir çok Hindistan’lı bu duruma bir sorun olarak bile bakmıyor.

ANANDİ VE JAGDİSH’İN BÜYÜMESİ İÇİN GEÇEN SÜRE 16 YIL SÜRER

Hindistan’da Küçük Gelin ismiyle yayınlanan İkimizin Yerine’de çocukların büyüme süresi ortalama 16 yıl sürer. Dizinin 2. Sezonuna rastlayan bu sürede önceleri Jagdish’den nefret eden Anandi, büyüdükçe Jagdish’e aşık olurken, Jagdish Anandi’yi en iyi arkadaşı ve karısı olarak görür. Jagdish’in üniversite eğitimi için Mubai’ye gitmesi çiftin arasına mesafe koymakla birlikte, Jagish’in Gauri adlı ünivesite arkadaşına aşık olmasına neden olur.

ÇOCUKLAR 2. SEZONDA BÜYÜYECEKLER

ikimizin yerine anandi jagdish büyük halleri

Jagdish’in ergenlik çağında değişen duygularıyla Anandi’ye karşı tutumu aile tarafından Anandi’nin 18 yaşına kadar ailesinin yanında kalmasına karar verilmesine neden olur. Anandi, ailesinin yanına gönderilir. Ama Jagdish bu ayrılığa dayanamaz ve evden kaçıp Anandi’nin yanında yaşamak istediğini söylemesine neden olur. Anandi ise, onun eğitiminden endişelidir. Basant, onu götürmeye geldiğinde Jagdish itiraz etse de Anandi onu ikna eder ve iki sevgili bir çölde gözyaşları içerisinde ayrılırlar.

KAVUŞMALARI 5 YIL SÜRER

Anandi ve Jagdish’in çölde ayrılışlarından sonra 5 yıl geçer. Bu süre zarfında hiç bir araya gelemezler. Anandi her yıl Jagdish’le ayrıldıkları o çöle gider. Anandi bu yıllar boyunca Jagdish’e iyiden iyiye aşık olmuştur ve ona kavuşacağı anı iple çekmektedir. Barion’un onu 5 yıl sonra gelip geri alacağı sözünü neden tutamadığını düşünür. Jagdish’in ailesi de Anandi’yi çok özlemiş ve geri gelme zamanının geldiğini düşünmektedirler.

Jagdish, Anandi’ye bir mektup yazar ve onu 18. Doğum gününde görmeye geleceğini söyler. Jagdish, söz verdiği gibi Anandi’nin 18. doğum gününde onu görmeye gider. Bu bölüm 2. Sezonda yaşanır ve artık onlar büyümüş, gençlik dönemini yaşamaktadırlar.

Anandi, ilk etapta onu tanımaz. Sonra onu gördüğüne çok mutlu olur. Jandish geçen sürede çok değişmiştir. Tıpkı hayallerindeki gibidir.

Jagdish ise, Anandi’yi görür görmez tanımıştır. Çünkü o her bayram ve festivallerde gizlice Anandi’yi görmeye gelmiştir. Aradan geçen sürenin özlemi giderildikten sonra, Anandi’nin veda töreni yapılır. Ve Anandi, uzun bir zaman sonra evine yeniden geri döner.

Jagdish Gauri’ye Aşık Olur

Jagdish üniversite yıllarında çocukluk aşkı Gauri ile karşılaşır ve ona yeniden aşım olur. Gauri’nin ise, büyük bir sırrı vardır. Gauri yıllar önce Hagdish ile çocuk gelin olarak evlenecektir. Fakat Anandi ile evli olmasından dolayı Anandi buna engel olur. Gauri’de o zamanlar evlenmek istemeyip okumak istemektedir.

Jagdish Kimi Seçecek? Anandi’yi mi? Gauri’yi mi?

İkimizin Yerine dizisinde herkesin aklında birçok soru işareti bulunuyor? Jagdish ile Anandi arasında ipler kopacak mı? Jagdish Gauri ile mi evlenecek? Jagdish Anandiyi Sevmekten vazgeçecek mi? Anandi yıllar geçse de Jagdish’in yine kendisini sevmeyi  bekleyecek mi?

Büyüyünce Alışkanlıkları ve Hayata Bakış Açıları Değişti

Anandi küçüklüğüden bu yana Jagdish’i sevmektedir. Jagdish de her konuda kendisine destek olan Anandi’yi tabiki. Fakat ikilin yıllar boyunca ayrı kalması iki arasındaki çoğu şeyi değiştirmiştir. Küçük yaşta evlenmek zorunda kalan ikilinin büyümesiyle alışkanlıkları ve hayata bakış açıları da tamamen değişmişti.

1.Sezon 20 Ocak 2019’da Bitecek! 

İkimizin Yerine dizisinin 1. Sezon finali 20 Ocak 2019’da 134. Bölümünde olacak. İkimizin Yerine 2. Sezon ise, 135. Bölümle başlayacak. İkimizin Yerine 2. Sezonda artık Anandi ve Jagdiş ergen olacak.

KANAL 7 HİNT DİZİSİ İKİMİZİN YERİNE OYUNCULARI VE OYNADIKLARI KARAKTERLER 

ikimizin yerin oyuncu kadrosu

İkimizin Yerine – Balika Vadhu dizisi iki çocuğu hikayesi ile başlamasından dolayı dizinin ana karakterlerinin çocukluk, gençlik ve olgunluk dönemlerinde farklı oyuncular oynamaktadır. Diğer bir değişle bir karakteri 3 farklı oyuncu oynamaktadır. İşte çocukluktan gençliğe İkimizin Yerine oyuncuları…

Avika Gor (İkimizin Yerine Anandi): Çocuk Genç Anandi Khajaan Singh)

avina gor - ikimizin yerine Anandi-Khajaan-Singh

Avika Gor; Balika Vadhu dizisine başladığında sadece 11 yaşında olan Avika Gor, 30 Haziran 1997 yılında Hindistan’ın Mumbai kentinde doğmuştur. Şimdi 21 yaşındadır. Balika Vadhu dizisinde sadece 2 sezon çocuk Anandi karakterine hayat vermiş olan ünlü oyuncu, bu dizide göstermiş olduğu başarı sonrasında ülkede tanınan bir oyuncu haline gelmiştir. Son olarak Laado – Veerpur Ki Mardani isimli bir Hint dizisinde önemli bir rolde yer alan yakışıklı oyuncunun bilinen bir sevgilisi yoktur.

Anandi Khajaan Singh Nasıl Bir Karakter

ikimizin yerine Anandi-Khajaan-Singh

İkimizin Yerinde adlı Hint Dizisinde tam adı Anandi Khajaan Singh’tir. Anandi daha 8 yaşındayken ailesinin zoruyla Singh ailesine gelin gitmiştir. Anandi’nin evlendiği kocası ise, kendinden sadece birkaç yaş büyük Jagdish’tir. Çocuk gelinliğin oldukça zor olduğu evde bir de kocası Jagdish de ona sırtını dönmüştür ve ona değil başka bir kadına aşık olmuştur. Anandi, evlendiğinde kocasına aşık olmasa da sonradan ona aşık olmuş, canını hiçe saymıştır. Tüm bunlar rağmen kocasını bir türlü mutlu edemez ve sonunda kocası ondan ayrılır.

Pratyusha Banerjee (İkimizin Yerine Anandi Gençliği)

pratyusha-banerjee---ikimizin-yerine

Pratyusha Banerjee, 10 Ağustos 1991 Jharkhand şehri doğumdur. 1 Nisan 2016 yılında 24 yaşında iken intihar etmiş olan bir Hintli başrol oyuncusu olan Banerjee, 19 yaşında katıldığı bir yetenek yarışması sonrasında 2010 yılında Balika Vahdu isimli (İkimizin Yerine) dizide ilk oyunculuk deneyimini yapmıştır. Dizide Anandi Khajaan Singh karakterinin gençlik dönemlerini oynayan genç oyuncu o dönemde oyuncu ve yapımcı Rahul Raj Singh ile birliktelik yaşamakta idi. Anandi karakterini 3 yıl oynadıktan sonra diziden ayrılan Pratyusha Banerjee, evinde asılmış halde bulunmuştur.

İkimizin Yerine Anandi Neden İntihar Etti? Pratyusha Banerjee Neden Öldü?

İkimizin-Yerine-Anandi-Gençliği

Hindistan’ın en önemli kadın başrol oyuncularından birisi olarak bilinen Pratyusha Banerjee, kendi evinde bir pervaneye asılı olarak ölü bulundu. Durum her ne kadar Pratyusha’nın kendisini astığını gösteriyor olsa da ailesi onun intihar etmesi için hiçbir nedeninin olmadığını söylemesi kafaları karıştırmıştır.

Veda Mektubu Bırakmamıştı

Pratyusha Banerjee’nin intihar ederken hiç bir şekilde bir veda mesajı ya da veda mektubu da bırakması , polis tarafından acaba Pratyusha Banerjee öldürüldü mü  yoksa bir cinayet mi kurban gitti şüphesini doğurmuş olsa da bu yönde hiçbir kanıta rastlanmamıştır. 2016 yılında gerçekleşen bu olayın aradan 2 yıl geçmesine rağmen bu konu hala çözülememiş ve kayıtlara Pratyusha Banerjee intihat etti olarak geçmiştir.

Toral Rasputra (Anandi’nin Yetişkinliği 3. kez değişen Anandi)

Toral-Rasputra-anandi--

26 aralı 1987 de dünyaya gelen Toral Rasputra 31 yaşındadır. Hindistan’en en büyük şehirlerinden Mumbai doğumlu olan güze oyuncumuz 2013 ve 2016 yılları arasında Balika Vadhu dizisinde Anandi karakterine hayat vermiştir. 2012 yılında Dhaval isimli adam ile evlenmiş ama bu evlilik 6 yıl devam etmiştir. İlk olarak reklamlard oynayarak televizyon ekranlarında yer aldı. Daha sonra k Dhoom Machaao Dhoom dizisinde oynayarak tanındı ve ülkenin en başarılı dizisi Balika Vadhu’ya transfer olmayı başardı.

Son Anandi Toral Rasputra Oldu (Anandi’nin Yaşlılığı)

Toral-Rasputra-anandi

Son Anandi Toral Rasputra olmuş ve yaklaşık 3 yıl İkimizin Yerine dizisinde Anandi karakterine hayat vermiştir. Anandi’nin yaşlılığını da Toral Rasputra oynamıştır. Kocasından boşandıktan sonra başka bir adamla aşık olmadan evlenmiş ancak ilk kocası Jagdish’i hiç unutamamıştır.

Avinash Mukherjee ( İkimizin Yerine Çocuk Jagdish Bhairon Singh)

Avinash-Mukherjee -Jagdish Bhairon Singh

Avinash Mukherjee, 1 Ağustos 1997 yılında Hindistan’da doğmuştur. Şu an 21 yaşındadır. Jagdish karakterine 2 sezon hayat veren başarılı oyuncu,  Balika Vadhu dizisinde sadece 11 yaşına kadar rol almıştır. Avinash Mukherjee, son olarak Pyaar Tune Kya Kiya dizisinde yer almıştır. Hindistan’da aktif ve sevilen bir oyuncular arasında yer alır.

Jagdish Bhairon Singh Nasıl Bir Karakter

Jagdish-Bhairon-Singh

Çocuk Jagdish, daha çocukluk döneminde zorla evlendirilmesine karşı çıkmış olasa da bunda başarılı olamamıştır. Çocuk Jagdish, Anandi’le evli olsa da daha sonradan Gauri isminde bir kıza aşık olur. Fakat Gauri ona acıdan başka bir şey getirmez. Bunun üzerine Jagdish okuyarak doktor olur.

Shashank Vyas (Jagdish’in gençliği)

Shashank-Vyas--(Jagdish’in-gençliği)

Modellik ve aktörlük yapan Shashank Vyas, 30 Aralık 1986 Mumbai doğumludur. Orijinal ismi Balika Vadhu Hint dizisinde Jagdish karakteriyle tanınan başarılı oyuncu, dizide 3 yıl oynamıştır. Mrs. Vyas’le evli olan oyuncu 2017 de yayınlanan Jaana Na Dil Se Door adlı dizide oynamıştır. Jagdish’in gençliğine hayat veren  Shashank Vyas, ikinci Jagdish olarak bilinir. Karısının kıymetini bir türlü bileyen Jandish, karısının güzelliğini fark edemez ve mutluluğu hep başka kadınlarda arar.

Shakti Anand (Jagdish Yetişkinliği)

Shakti-Anand-(Jagdish-Yetişkinliği)

Balika Vadhu dizisinde Jagdiş karakterine 3 yıl hayat veren Shakti Anand, 23 Eylül 1975 doğumludur. Şu an 43 yaşında olan oyuncu 2005 yılında Sai Deodhar’la evlenmiştir. Oyuncu dizinin üçüncü döneminde Jagdish karakterinin yaşlandığı dönemi canlandıracaktır.

Mahima Makwana (İkimizin Yerine Çocuk Gauri)

Mahima-Makwana--İkimizin-Yerine-Çocuk-Gauri

İkimizin Yerine dizisinde çocuk Gauri’yi canlandıran oyuncu Mahima Makwana 5 Ağustos 1999 Hindistan doğumludur. İnşaat işçisi olan babasının henüz 5 aylıkken ölmüştür. 2017 yılında Kitle İletişim Araçları bölümünden mezun olan oyuncu aynı yıl Star Plus gösterisi Rishton Ka Chakravyuh da oynamıştır. Gauri, çocukluk döneminde Jagdiş’in aşık olduğu kızdır. Daha sora Jagdiş’in bu aşkı büyür ve çocukluk aşkı Gauri ile evlenmek ister. Gauri de Jagdiş’in bu aşkının farkındadır. Jagdish’e aşık olan Gauri, onun Anandi’den boşanmasını ister.

İKİMİZİN YERİNE OYUNCULARININ BÜYÜMÜŞ HALLERİ 

İKİMİZİN YERİNE DİZİSİ DİĞER OYUNCU KADROSU – KİM  KİMDİR?

ikimizin yerine sriti jha - ah kalbim pragya

  • Sriti Jha (Ratan Singh) – Ah Kalbim Pragya
  • Sargun Mehta(Yeni Ratan Singh)
  • Surekha Sikri(Kalyani Devi Dharamveer Singh / Dadisa)
  • Jehangir Vakil(Pratap)
  • Anup Soni(Bhairon Dharamveer Singh )
  • Smita Bansal(Sumitra Bhairon Singh)

İKİMİZİN YERİNE KANAL 7 TANITIM FRAGMANI

ÖDÜL REKORTMENİ BİR YAPIM

İkimizin Yerine Hint dizisi dünyada pek çok ülkede hem seyirci platformlarından hem de dizi eleştirmenlerinden olumlu eleştiri ve ödül alan bir yapım. Tabiri caizse İkimizin Yerine Dizisi adeta ödül rekortmeni bir arkası yarın dizisi.

BALİKA VAHDU ORİJİNAL TANITIM FRAGMANI – TEASER

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d blogcu bunu beğendi: