İzlenmesi Şiddetle Tavsiye Edilen En Güzel Kore Dizileri

İzlenmesi Şiddetle Tavsiye Edilen 2017’Nin En Güzel Kore Dizileri

İZLENMESİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLEN EN GÜZEL KORE DİZİLERİ

Kore dizilerinin dünya genelinde popülerliği her geçen gün daha da artıyor. Kore Dizilerinin sevilmesi Google’ın en popüler diziler listesine girmelerine de neden oluyor. KBS dizisi olan Descendants of the Sun’dan Goblin dizisine kadar pek çok Kore dizisi izlenme rekorları kırmaya devam ederken, 2017 Kore dizileri de en çok beklenilenler ve görülmek istenenler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Dünyaca ünlü pek çok Kore dizisi aynı zamanda Türk televizyonlarında izlenme rekorları kıran dizilere ilhan veriyor ve bu diziler uyarlama şeklinde karşımıza çıkıyor. İşte merak edilen ve İzlenmesi şiddetle tavsiye edilen en güzel Kore dizileri konuları ve oyuncuları.

MY SASSY GİRL 

My-Sassy-Girl Kore dizisi

2001 yılında yayınlanan bir filmle aynı adı taşıyan My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim tarihi romantik komedi türünde bir SBS dizisidir. 2017 Kore dizileri arasında yer alan My Sassy Girl’ün Oyuncuları arasında; Come Back Mister  dizisinden tanıyacağınız Oh Yeon Seo (Prenses Hyemyung),  Joo Won (Gyun-Woo),  Lee Jung-Shin (Kang Joon-Young), Kim Yoon-Hye (Jung Da-Yeon) yer alıyor.

My Sasy Girl, Joseon Hanedanlığı döneminde soğuk kalpli genç bir öğretmen ile güzel ama bir o kadar da sorunlara neden olan Prenses Hyemyung’un (Oh Yeon-Seo) arasında geçen kimi zaman duygusal kimi zaman da komik ilişkilerini konu alır. Dizi, 2001 yılında yayınlanan ve Güney Kore’nin en yüksek gişeli yapımı “My Sassy Girl” filminin dizi versiyonudur.

My Sassy Girl Tanıtım Fragmanı

 

DEFENDANT – INNOCENT DEFENDANT  

Defendant Kore dizisi

Dram, gizem hatta bir hayli gerilim sevenlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz Defendant Kore Dizisi, başrol oyuncusunun sevilen aktör Ji Sung olduğunun açıklanması ile dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda Kanal 7 ekranlarında Sil Baştan (Kill Me Heal Me) ve Feda (Secret Love) isimleri ile yayınlanan Kore dizilerinin de başrol oyuncusu olan Ji Sung‘un, dizide Seul Merkez Bölge Savcılık Ofisi’nde bir savcı olan Park Jung-Woo karakterini canlandırmaktadır. Defendant dizisi oyuncu kadrosunda; Ji Sung (Park Jung-Woo), Yuri (Seo Eun-Hye), Uhm Ki-Joon (Cha Sun-Ho -Cha Min-Ho) yer alıyor.

Ji Sung hayranlarının izlemekten keyif alacakları dizi, masumiyetini ve suçsuzluğunu ispatlamaya çalışan bir savcının hikayesini konu alıyor. 2017 önerilen Kore Dizileri arasında yer alan Defendant, suçsuzluğunu ve masumiyetini kanıtlamaya çalışan bir savcının (Ji Sung) hikâyesini anlatmaktadır. Park Jung-Woo (Ji Sung) geçici hafıza kaybından muzdariptir. Bir sabah uyandığında kendini cezaevinde bulur. Cinayet işlediği gerekçesi ile suçlanmak ve idam cezasıyla yargılanmaktadır. Bu suçtan kurtulmak ve masumiyetini kanıtlamak için eksik anılarını hatırlaması gerekmektedir.

Defendant Kore Dizisi Tanıtım Fragmanı

 

INTROVERTED BOSS

Introverted-Boss kore dizisi

Introvert Boss ya da Sensitive Boss, Romantik Komedi türü sevenlerin izlemesi önerilen 2017 yapımı Güney Kore Dizisidir. Çok utangaç bir CEO ile şirket çalışanları arasında geçen olayları konu alıyor. Dram dizilerinden sıkılanlar için izlenecek komedi dizileri arasında gösterilen Introvert Boss dizisinin oyuncu kadrosunda; Yeon Woo-Jin (Eun Hwan-Ki), Park Hye-Soo (Chae Ro-Woon), Kong Seung-Yeon (Eun Yi-Soo), Yoon Park(Kang Woo-Il), Heo Jeong-Min (Eom Sun-Bong), Jun Hyo-Seong (Kim Gyo-Ri), Lee Gyu-Han (Muhabir Woo) isimli oyuncular yer alıyor.

Introvert Boss, Ro-Woon’un (Park Hye-Soo) yeni çalışmaya başladığı şirketin esrarengiz CEO’sunun (Yeon Woo-Jin) gerçekte kim olduğunu araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları konu alır. Güney Kore tvN kanalında yayınlanan dizi toplam 16 Bölümden oluşuyor.

Introvert Boss Tanıtım Fragmanı

 

TOMORROW WİTH YOU

Tomorrow-With-You Kore dizisi

2017 yılı yapımı Romantik / Fantastik Türünde olan Tomorrow With You, zamanda yolculuk yapan bir adamla karısının hikayesini konu alır. Güney Kore TvN kanalında 3 Şubat 2017 – 25 Mart 2017 tarihleri arasında yayınlanan dizi toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Oyuncu kadrosunda Lee Je-Hoon (Yoo So-Joon), Shin Min-A (Song Ma-Rin) gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Bir zaman gezgini Yoo So-Joon (Lee Je-Hoon) ve onun eşi Song Ma-Rin’in (Shin Min-A) arasında yaşanan aşkı konu alan Tomorrow With You dizisinde, So-Joon gelecekte perişan bir halde yaşadığını görür. Bunun üzerine geleceğini değiştirebilmek için Ma-Rin’i sevmediği halde onunla evlenir.

Tomorrow With You Tanıtım Fragmanı

 

STRONG WOMAN DO BONG SOON

Strong-Woman-Do-Bong-Soon

2017 yılında yayınlanan Kore dizileri arasında yer alan Strong Woman Do Bong Soon isimli Kore dizisinin başrolleri arasında;  Park Hyung-Sik, Park Bo-Young ve Ji Soo gibi başarılı Güney Koreli oyuncular rol almaktadır. Fiziksel olarak güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon (Park Bo-Young) ile CEO olan An Min-Hyuk (Park Hyung-Sik) arasında yaşanan tutkulu bir aşkı konu alır. Yönetmenliğini Lee Hyeong-Min’in yaptıpı dizi romantik komedi türündedir. Pek çoğumuzun bildiği popüler Hint dizisi olan Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo / Aşka Yolculuk dizisinde 14. Prens Wang Woo’yu oynayan Ji Soo da dizide yer alıyor.

Ji Soo, dizide dürüst ve prensiplere sahip çaylak bir dedektif olan Kook Doo karakterini canlandırmaktadır. Dizi ilk olarak Güney Kore televizyon kanalı JTBC’de Şubat 2017 de yayınlandı.

 

WHİLE YOU WERE SLEEPİNG

While You Were Sleeping OST kore dizisi

2017 yılının ikinci yarısında gösterime giren While You Were Sleeping Kore dizisi, rüyasında geleceği ve gerçekleşecek bazı olayları gören bir kadın ve o kötü olayların gerçekleşmesine engel olacak bir avukatın hikayesini konu alıyor. SBS kanalında yayınlanan While You Were Sleeping dizisinin oyuncu kadrosunda; “W” dizisi gibi pek çok başarılı yapımda yer alan Lee Jong Suk ile Miss A grubunun şarkıcılarından ve Dream High dizisinde de oynayan Bae Suzy yer alıyor.

WHİLE YOU WERE SLEEPİNG TANITIM FRAGMANI

İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ KORE DİZİLERİ LİSTESİ

Yukarıda İzlemenizi tavsiye ettiğimiz 2017 Kore Dizileri yanında gösterildiği ülkelerde efsane olmuş Kore Dizilerini liste halinde sizler için derledik. Türk Televizyonlarında Türkçe dublajlı olarak yayınlanan bir çok dizi de bu listede yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d blogcu bunu beğendi: