or Bir Garip Aşk Uyarlaması Ay ve Güneş'in Konusu ve Oyuncuları Netleşiyor! Sample document

Bir Garip Aşk Uyarlaması Ay ve Güneş’in Oyuncuları Netleşiyor!

Bir Garip Aşk Uyarlaması Ay ve Güneş’in Konusu ve Oyuncuları Netleşiyor!

Bir Garip Aşk Uyarlaması Ay ve Güneş’in konusu ve oyuncuları netleşiyor haberi herkesi heyecanlandırdı. Türk televizyonlarında yabancı dizilerin uyarlamaları sıklıkla karşılaştığımız konulardan birisi. Dünyada izlenme rekorları kıran Uzakdoğu (Kore – Japon – Çin) ya da Amerikan dizilerinin hikayeleri başarı ile Türk Dizilerine uyarlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Türkçe dublajlı adı Bir Garip Aşk‘ta bu dizilerden birisi olacak. Orijinali dünyaca ünlü Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon Hint Dizisinin yapım şirketi Star Media İndia’dan kısa bir süre önce uyarlama hakkını alan Es Film Bir Garip Aşk’ın Türk versiyonunu çekecek. Peki, Bir Garip Aşk Uyarlaması Ay ve Güneş hangi kanalda yayınlanacak?

Kore Dizilerinden Sonra Hint Dizisinin de Uyarlaması Çekilecek

Televizyonda izlediğimiz ve tutkunu olduğumuz dizilerden bir çoğunun Kore dizilerinden uyarlama olduğunu biliyor muydunuz? Uyarlama diziler sadece Türkiye’de değil tüm dünyada oldukça yaydın bir uygulama. Birçok ülke dünyada izlenme rekorları kıran dizileri kendi ülkelerinin oyuncuları ile uyarlamasını çekiyor. Dizi dünyasında Kore dizileri uyarlama yapılan dizilerin başında yer alıyor. Uyarlaması çekilen Kore dizilerini de Hint dizileri takip ediyor.

Kore Dizilerinden Uyarlanan Türk Dizileri

Ay ve Güneş’i Payitaht Abdülhamid ve Halka Dizilerinin Yapımcısı Çekecek!

Hint dizisi uyarlaması olacak Ay ve Güneş’in yapımcılığını, TRT 1’de uzun yıllardır devam eden Payitaht Abdülhamid ile geçtiğimiz sezon final yapan Halka dizilerinin de yapımcısı olan Es Film yapacak.

Ay ve Güneş Dizisi İle İlgili Genel Bilgiler

Orijinali Hindistan’da çekilen Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon (Bu Aşka Ne İsim Vermeli) adlı Hint dizisi olan Ay ve Güneş dizisinin senaryosunu Feraye Şahin ve Eda Tezcan yazacak. Uyarlama yapılacak pek çok Hint dizisi olmasına karşın yapım şirketinin Bir Garip Aşk’ı (Ipkknd) seçmesinin en büyük nedeni dizinin Kanal 7’de yayınlandığı dönemde çok büyük izlenme oranına sahip olması.

Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon Günümüzde Hala Etkisini Sürdürüyor

bir-garip-aşk-oyuncuları

Ayrıca İspkknd (Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon) çekimi üzerinden uzun yıllar geçse de hala yoğun ilgi duyulan ender dizilerden birisi. Dizinin dünyadaki tüm hayranları Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon’un Barun Sobti ve Sanaya Irani ile birlikte çekilecek yeni sezonunu dört gözle bekliyorlar.

İSPKKND 1. Sezondan Sonra 3. Sezonu da Çekildi!

Bir-Garip-Aşk---İss-Pyaar-Ko-Kya-Naam-Doon-geri-dönüyor

İspkknd dizisinin çok sevilmesi üzerine yapımcı şirket dizinin farklı oyuncu ve konularla 2 sezonunu daha çekti. 2. Sezon yine Kanal 7 de yayınlanan Tatlı Bela (Iss Pyaar Ko Kye Naam Doon Ek Baar Phir) olurken, İspkknd 3. Sezonu Iss Pyar Ko Kye Naam Doon 3 olarak yayınlandı. Ancak Barun Sobti’nin yanında Sanaya İrani’yi görmek isteyen seyircilerin tepkisi üzerine dizi kısa bir süre sonra final yaptı.

Ispkknd 4. Sezonunda Çekileceği İddia Edildi!

Es Film Bir Garip Aşk’ın Uyarlamasını Çekecek

Ay ve Güneş Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz aylarda çekileceği haberi çıkan Ay ve Güneş dizisi henüz cast aşamasında. Oyuncu kadrosunun oluşturulmaya başlandığı öğrenilen Ay ve Güneş dizisinin ne zaman başlayacağı ile ilgili henüz bir tarih verilmedi. Dizinin muhtemelen 2020 yılının ilk aylarında ekranlarda olması tahmin ediliyor.

Ay ve Güneş Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Ay ve Güneş dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı henüz kesinleşmedi. Bununla birlikte dizinin yapımcılığını Es yapımın üsleneceği için ve bu yapım şirketinin projeleri olan Payitaht Abdülhamit ve Halka dizilerinin TRT1 de yayınlanmasından dolayı Ay ve Güneş dizisinin de TRT 1 de yayınlanabileceği yapılan tahminler arasında.

Ay ve Güneş’in Konusu Nasıl Olacak?

Orijinali Hindistan yapımı ISPKKND (Iss Pyar Ko Kye Naam Doon) dizisi olan ve Kanal 7 ekranlarında Türkçe Dublajlı adıyla Bir Garip Aşk dizisinin uyarlaması olacak Ay ve Güneş dizisinin konusu da tıpkı orijinalinde olduğu gibi aynı olacak. Tek değişiklik dizinin Türkçe’ye uyarlanmış senaryosu ile Türk oyuncular olacak.

Ay ve Güneş Dizisi Oyuncuları Kimler Olacak?

bir-garip-aşk-uyarlaması-ay-ve-güneş-oyuncusu

Geçtiğimiz aylarda çıkan haberlere göre, Ay ve Güneş dizisinin oyuncu kadrosu için çalışmalar başladı. Henüz dizinin masa üstü çalışmaları devam ederken, Ay ve Güneş’in başrolü için yakışıklı oyuncu Serkan Çayoğlu ile anlaşıldığı belirtiliyor. Serkan Çayoğlu dizide Arnav Sing Raizda karakterine hayat verilen, Serkan Çayoğlu’na eşlik edecek Khushi karakterini kimin oynayacağı yani Serkan Çayoğlu’nun partnerinin kimin olacağı büyük merak konusu.

Ay ve Güneş Dizisinin Başrol Oyuncusu Serkan Çayoğlu Kimdir?

Hint Dizisi Uyarlaması Ay ve Güneş dizisinin başrolünde oynayacak Serkan Çayoğlu’nun kim olduğu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 Almanya doğumludur. Üniversite eğitimini Erlangen Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünde Almanya’da tamamlayan Çayoğlu, ilk zamanlar modellik yapmayı düşünse de daha sonra oyunculuğa yönelmiş olup, Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi profesyonel oyunculardan ders alarak oyunculuğa Kuzey ve Güney dizisi ile atmıştır.

ay-ve-güneş-dizisi-oyuncusu-serkan-çayolu-kimdir

Bir Kore Dizisi Uyarlaması İle Tanındı

Hande Yener’in Ya Ya klibinde de rol alan Serkan Çayoğlu’nun tanınmasını sağlayan dizi A Gentleman’s Dignity isimli Kore Dizisinin uyarlaması olan Kiraz Mevsimi dizisi ile olmuştur. Serkan Çayoğlu, Zeytin Tepesi, Hayatımın Aşkı, Börü ve Halka dizilerinde oynamıştır.

Iss Pyaar Kye Ko Naam Doon – Bir Garip Aşk Konusu

khushi-and-arnav-iss-pyar-ko-kya-naam-doon-konusu

Babasının annesini aldatması üzerine annesi intihar eden Arnav, çocukluğundan itibaren kadınlardan hep nefret etmiştir. Onun için hayatındaki iki kadın büyükannesi ve kız kardeşi Anjeli’den başka hiçbir kadının önemi yoktur. Arnav’ın hayatında öfke ve kin ön plandadır. Yaşı kemale ermesine karşın evlenmeyi hiç düşünmemiştir. Tek aşkı kurmuş olduğu imparatorluktur. Çocukken hem annesini hem de babasını kaybeden Arnav, amcasının babasının mal varlığını üzerine geçirmesi ile kız kardeşiyle birlikte beş parasız kalmıştır. Şimdi dünyanın önde gelen iş adamlarından olan Arnav, tüm mal varlığını adeta tırnakları ile kazıyarak yapmıştır.

ay-ve-güneş-ıss-pyaar-ko-kye-naam-doon-konusu

Arnav’ın Kaderi Khushi’yle Tanışınca Değişir!

Khushi’de küçük yaşlarda bir trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiş ve aile dostları tarafından evlatlık olarak büyütülmüştür. Khushi çocukken büyük acılar yaşamasına karşın, hayata hep olumlu yönden bakıp mutlu bir çocukluk geçirmiş, şen şakrak halleri ile etrafındakileri de neşelendirmiştir. Bununla birlikte Khushi’nin de kalbinde derinlerde bir yerde bir gün anne babasına kavuşacağı ümidi vardır. Arnav’la olan tesadüfi karşılaşmaları büyük bir çatışma ile başlasa da Arnav’ın hayatına dahil olan Khushi, zamanla onu bambaşka bir adama çevirecektir.

Bir Garip Aşk Tanıtım

Zeyno

Yazmayı, araştırmayı seven, öğrendiği her bilgiyi sevdikleriyle paylaşmaktan büyük keyif alan bir zatı muhterem.

Bir Cevap Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d blogcu bunu beğendi: